Anasayfa | Akademik Forum | Sizden Gelenler | Sipariş
Menü Açıklamaları
Sorular - Cevaplar
Makaleler
Makrolar
Yerleşik İşlevler
Animasyonlar
Yumurtalar
Fonksiyonlar
MTK Programlar
ExcelCE
Dosya İndir
Neler Yaptık?
İletişim
Yerleşik İşlevler - Metin
BİRLEŞTİR
Açıklama
Birkaç metin öğesini bir metin öğesi olarak birleştirir. Eğer farklı hücrelerde bulunan metinlerinizi birleştirmek istiyorsanız bu fonksiyonu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kullanım Şekli:

 =BİRLEŞTİR (metin1 ; metin2 ;.......)

Konuyu daha iyi anlamak için aşağıdaki örneği inceleyin.Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi birleştirmek istediğimiz metinleri doğrudan fonksiyonun argümanları olarak yazdık. Tabi ki bu sizin de anladığınız gibi istenen bir durum değildir. Bu tür bir birleştirme ilk etapta çok manasız. Şimdi de aşağıdaki örneği inceleyin.Şimdi bazı arkadaşların "İşte bu örnek istediğimiz örnek fakat, arada boşluk yok. Bu bir çok zaman problem oluşturur" dediğini duyar gibi oluyoruz. Bu hatalı bir düşünce. Fonksiyonun adına dikkat ederseniz "BİRLEŞİR" olduğunu göreceksiniz. Yani fonksiyon görevini yerine getirdi. İstediğiniz biçime sokmak ise sizin elinizde. Şimdi aşağıdaki örneği inceleyin. İstediğiniz boşluğun orada olduğunu göreceksiniz.Birleştir fonksiyonuna benzer olarak çalışan "&" işlecini de kullanabilirsiniz. Aşağıdaki örnekleri inceleyiniz.

Destek
M.ÖZTÜRK - Y.KARAMAN
Bu siteyi, "Hayatını çocuklarının Ahlâklı ve Dürüst yetişmesi için harcamış olan Cefakar ve Fedakar, Canım ANNEM'e adadım."
Copyright © 1998-2011 M. Temel Korkmaz - Tüm hakları saklıdır.