Anasayfa | Akademik Forum | Sizden Gelenler | Sipariş
Menü Açıklamaları
Sorular - Cevaplar
Makaleler
Makrolar
Yerleşik İşlevler
Animasyonlar
Yumurtalar
Fonksiyonlar
MTK Programlar
ExcelCE
Dosya İndir
Neler Yaptık?
İletişim
Sürprizler (Yumurtalar)
Excel95 - 7.0 Yumurtası - Doom benzeri bir oyun
1. Yeni bir Excel çalışma sayfası açın. Mutlaka boş olup üzerinde işlem yapılmamış olması gerekir.

2.
Sayfadaki 95 satıra gelin (Kaydırma Çubuğu ile olabilir) ve satır başlığı olan 95 rakamının üzerine fare ile tıklayıp bütün satırı seçin.

3.
TAB tuşuna basın. Bastığınızda ikinci hücre yani B95 hücresi seçilmiş olacaktır. (Bazıları da bu TAB tuşu nerede diyebilir. Klavyenin sağ tarafında CAPS LOCK yazan tuşun üzerindeki çift yönlü ok tuşu)

4.
Tablo bu pozisyonda iken, Yardım menüsüne tıklayın ve bu menüden Microsoft Excel Hakkında komutunu seçin.

5.
Komutu tıkladığınızda Microsoft Excel Hakkında penceresi açılacaktır. bu pencerenin alt tarafında üç adet düğme vardır.

6.
Şimdi Dikkat !... Eğer genelde sağ elinizi kullanıyorsanız, Sol elinizle CTRL ve Shift tuşlarına aynı anda basarken, sağ elinizle de fareyi kullanarak Teknik Destek düğmesini tıklayın. Becerebildiyseniz artık oyuna girdiniz demektir.

Bu pencere oyunu oynayacağınız penceredir. Ok tuşlarıyla hareket etmeye çalışın. Bundan sonrası size ait, biz yalnızca işinizi kolaylaştırmak için bir iki bilgi vereceğiz. Ekran karşınıza geldiğinde tam önünüzde ve ileride merdivenleri göreceksiniz. Oraya gitmeden evvel, ok tuşlarıyla 180 derece olarak arkanıza dönün. Karşınızda bir duvar olduğunu göreceksiniz. İşte oyunun asıl kısmı bu duvarın arkasında. eğer duvarı net olarak göremiyorsanız biraz geri çekilin ve bakın.

Söylediklerimizi aynen uyguladığınızda karşınızdaki duvar açılacaktır. Şimdi, duvarı açmak için tekrar arkanızı dönün ve merdivenlere doğru ilerleyin. Yukarı çıkın. Sağa sola sapmadan, karşınızda görünecek olan ve üzerinde kayan yazılar bulunan pencereye ilerleyin ve dayanın. tam bu esnada klavyeden "EXCELKFA" yazın (küçük harfle de olabilir, tabii ki tırnaklar yok).

Yazdınız ama bir şey değişmedi. Olsun geri dönün başladığınız yerdeki duvarın kalktığını göreceksiniz.

Artık duvar kalktı ve kıvrımlı bir köprü ile karşılaştınız. Amacınız karşıya geçmek. İşte bu çok zor. Biz şimdiye kadar bir defa geçtik. Karşıda ne mi var?. Yok öyle yağma, köprüyü geçin ve görün. Aslında geçmeseniz de pek fazla bir şey fark etmez. :-)))

Destek
M.ÖZTÜRK - Y.KARAMAN
Bu siteyi, "Hayatını çocuklarının Ahlâklı ve Dürüst yetişmesi için harcamış olan Cefakar ve Fedakar, Canım ANNEM'e adadım."
Copyright © 1998-2011 M. Temel Korkmaz - Tüm hakları saklıdır.