Anasayfa | Akademik Forum | Sizden Gelenler | Sipariş
Menü Açıklamaları
Sorular - Cevaplar
Makaleler
Makrolar
Yerleşik İşlevler
Animasyonlar
Yumurtalar
Fonksiyonlar
MTK Programlar
ExcelCE
Dosya İndir
Neler Yaptık?
İletişim
Sorular - Cevaplar
Soru-Cevap: 46 - M. Temel Korkmaz - 28.04.2004

Alt toplam aldığımda yada verileri süzdüğümde sadece görünen hücreleri kopyalayıp yapıştırmak istiyorum.
Soru - 46:
Alt toplam aldıktan sonra, sadece toplam satırlarını başka bir dosyaya aktarmak istiyorum. Aktardıktan sonra aradaki satırlar açılmamalı.

Cevap - 46:

Bu genelde sık karşılaşılan bir sorun. Aslında bu sorunun cevabı Excel'in içinde bulunuyor. Ama sanki biraz gizlenmiş. Şimdi sizinle bu gizli olan komutu açığa çıkaralım.

1. Öncelikle aşağıdaki gibi bir tablomuz olsun.2. Bu tabloda bir Alttoplam alalım. Şekil aşağıdakine benzer olacaktır. Tabi unutmayın AltToplam almadan önce verileri Alt Toplam alacağınız sütuna göre sıralamalısınız.3. Şimdi işin sırrına geldik. View>Toolbars>Customize (Görünüm>Araç Çubukları>Özelleştir) komutunu tıklayın.

4. Ekrana Customize (Özelleştir) penceresi gelecektir. Buradan Commands (Komutlar) sayfa sekmesini seçin.

5. Catagories (Kategoriler) listesinden Edit (Düzen) kategorisini tıklayın.

6. Commands (Komutlar) listesinden Select Visible Cells (Görünür Hücreleri Seç) simgesini fare yardımı ile uygun bir yere taşıyın.7. Ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olmalıdır.8. Şimdi Ekranda kopyalamak istediğiniz hücreleri seçin.

9. Bu hücreler seçili iken  Select Visible Cells (Görünür Hücreleri Seç) ikonuna tıklayın.

10. Her satırın ayrı ayrı seçildiğine dikkat edin ve Kopyala (Copy) komutuna tıklayın.11. Yapıştırmak istediğiniz sayfaya geçin ve Yapıştır (Paste) komutunu çalıştırın.Satır numaralarına dikkat edin. 10. madde ile 11. maddenin numaralarının farklı olduğunu göreceksiniz.
Destek
M.ÖZTÜRK - Y.KARAMAN
Bu siteyi, "Hayatını çocuklarının Ahlâklı ve Dürüst yetişmesi için harcamış olan Cefakar ve Fedakar, Canım ANNEM'e adadım."
Copyright © 1998-2011 M. Temel Korkmaz - Tüm hakları saklıdır.