Anasayfa | Akademik Forum | Sizden Gelenler | Sipariş
Menü Açıklamaları
Sorular - Cevaplar
Makaleler
Makrolar
Yerleşik İşlevler
Animasyonlar
Yumurtalar
Fonksiyonlar
MTK Programlar
ExcelCE
Dosya İndir
Neler Yaptık?
İletişim
Sorular - Cevaplar
Soru-Cevap: 7 - M. Temel Korkmaz - 28.04.2004

Too Many Different Cell Formats
Soru 7:
Bir Excel dosyamın içerisinde 28 adet çalışma sayfam var. Dosyamın büyüklüğü 884 KB 'tır. İşletim sistemim Windows95 Excel 7.0 dır. Bir süre önce bu dosya 870 KB ye geldiğinde aynı sorun oluşmuş hangi çalışma sayfasına gitsem ve hangi hücreyi seçersem seçeyim "Too mani different cell formats" komutu çıkıyordu . Dosyaya bir şeyler yazmakta inat edince dosya kitlendi ve bir daha açamadım. Birkaç kişiye gösterdim ve kimse bir anlam veremedi ve dosyayı açamadı. Bunun üzerine yaptıklarımı sil baştan yeniden yaptım ve dosya yine 884 KB'ye geldi ve yine aynı mesajları vermeye başladı. Bu sorundan nasıl kurtulabilirim.

Cevap 7:
Sizde oluşan hatanın Türkçe karşılığı kısaca "Çok sayıda hücre formatı kullanmış olmanız." Dosyada değişik biçimlendirmeler haddinden fazla olduğunda bu tür hatalar olabiliyor. Bu konuya özenle dikkat göstermeniz gerekmektedir.

Bu tür dosyaları Excel 2002 ve 2003 sürümlerinde açabilirsiniz. Çünkü bu sürümlerde dosya kurtarma özelliği bulunmaktadır. Ancak bu her türlü dosyanın kurtarılabileceği manasına gelmemektedir.
Destek
M.ÖZTÜRK - Y.KARAMAN
Bu siteyi, "Hayatını çocuklarının Ahlâklı ve Dürüst yetişmesi için harcamış olan Cefakar ve Fedakar, Canım ANNEM'e adadım."
Copyright © 1998-2011 M. Temel Korkmaz - Tüm hakları saklıdır.