Anasayfa | Akademik Forum | Sizden Gelenler | Sipariş
Menü Açıklamaları
Sorular - Cevaplar
Makaleler
Makrolar
Yerleşik İşlevler
Animasyonlar
Yumurtalar
Fonksiyonlar
MTK Programlar
ExcelCE
Dosya İndir
Neler Yaptık?
İletişim
Uzmanlık Sahasında Yaptıklarımız?

1997 yılında 670 sayfalık Excel 97 kitabını yazdı.

1998 yılında Türkiye’nin ilk Excel sitesi olan excelturkiye.com sitesini açtı. GEN uzantılı isimler gündeme girince http://www.excel.gen.tr açılmış oldu.

2001 yılında 960 sayfalık Excel İle Programlama (Makrolar) kitabını yazdı. Kitap halen sahasında ilk ve tek telif eser olma özelliğini taşımaktadır.

2001 yılında http://www.excel.gen.tr (Excel Türkiye) sitesine forum ekledi. Böylece yine bir ilke imza atarak Excel sorularının cevaplanmasını sağladı. Yaklaşık binlerce soruya hem forum hem de özeline gelen e-postalardan cevap vererek büyük bir arşivin oluşmasını sağladı.

2002 yılında Excel Dersleri-1 ve Word Dersleri-1 olarak 2 CD yayınladı. Bu CD’lerde hem Ex-cel’i (86 Ders) Hem Word’ü (46 Ders) görsel ve sesli olarak anlattı.

Aynı yıllarda Türkiye’nin en popüler bilgisayar dergisi olan PC Magazine dergisinde makaleleri yayınlandı. Yine PC Dergilerinde bir ilki gerçekleştirerek Excel Makroları ile Word Makrolarını her ay yazdı. Ayrıca PC Magazine Dergisinin Süper CD’sine Word ve Excel derslerini görsel ve sesli olarak hazırladı.

Yine aynı yıl Dosya Arşivi CD’sini yayınlayarak Excel kaynaklarına bir yenisini daha ekledi.

2002 - 2003 ve 2004 yıllarında Türkiye’nin en çok satan PC dergisi olan Chip dergisinin WorkShop ekinde Excel makaleleri yayınlandı.

2003 yılında her şeyi bırakarak Türkiye’de yine bir ilke imza attı. Class Module adında Office programlarına ait bir dergi yayınladı. Aylık olan bu dergi 10 ay boyunca muntazaman çıkmıştır. Baskı ve mizanpaj kalitesi olarak da mükemmelliği içeren dergi, maalesef dağıtım sorunları ve sermaye yetersizliğinden dolayı 10. sayıda sona erdi. Ancak arşiv niteliğinde olan dergi güncel-liğini halen korumaktadır.

2004 yılında Soru-Cevap CD’sini çıkartarak Excel arşivini genişletti. Sitesinin tamamı, Excel 97 kitabının tamamı ve 22.000 mesajdan oluşan 6.000 soru ve cevabı barındırmaktadır.

2007 yılı boyunca kendisinden ders talep eden resmi, gayri resmi kurum ve kuruluşlara Excel, Word ve VBA derslerini ÜCRETSİZ olarak verdi.

Ders verdiği kurumlardan bazıları:

1. Bursa İller Bankası Bölge Müdürlüğü
2. Bursa İl Özel İdaresi
3. Bursa İl Emniyet Müdürlüğü
4. Bursa TEDAŞ (2 Ayrı grup)
5. Eskişehir Tepebaşı Belediyesi (2 Ayrı Grup)

2008 yılında Excel İle Programlama-2 kitabını tashih, mizanpaj yaparak baskıya hazırladı.

Destek
M.ÖZTÜRK - Y.KARAMAN
Bu siteyi, "Hayatını çocuklarının Ahlâklı ve Dürüst yetişmesi için harcamış olan Cefakar ve Fedakar, Canım ANNEM'e adadım."
Copyright © 1998-2011 M. Temel Korkmaz - Tüm hakları saklıdır.