Anasayfa | Akademik Forum | Sizden Gelenler | Sipariş
Menü Açıklamaları
Sorular - Cevaplar
Makaleler
Makrolar
Yerleşik İşlevler
Animasyonlar
Yumurtalar
Fonksiyonlar
MTK Programlar
ExcelCE
Dosya İndir
Neler Yaptık?
İletişim
Makrolar
Makro Seçeneklerini Değiştirmek - M. Temel Korkmaz
Daha önce hazırlamış olduğunuz makroya bazı özellikler vermiştiniz. Mesela Kısayol Tuşu, atamıştınız ve kısa bir açıklama oluşturmuştunuz ya da var olan açıklamayı korumuştunuz. Fakat daha sonra bu değerlerin makronuz için uygun olmadığına karar verdiniz veya makronuzu biraz düzenleyip başka bir şekle soktunuz. Dolayısıyla, makro hakkındaki tanıtım ve kullanım değerlerini değiştirmek istiyorsunuz, yapmanız gereken şey çok basit.

1- Makro kayıtlı Çalışma Kitabını açın. Biz Makro1 makrosu kayıtlı Çalışma Kitabını açtık.

2- Araçlar menüsünden Makro komutunu çalıştırın.

3- Ekrana gelen Makro penceresinden Seçenekler düğmesini tıklayın.Ekrana Makro Seçenekleri penceresi geldi. İstediğiniz iki özelliği bu pencereden değiştirebilirsiniz. Tamam düğmesine tıkladığınızda değişiklikleriniz onaylanmış olacaktır.

Tamam düğmesine tıkladık ve Makro penceresindeki Tanım kutusunun da değiştiğini gördük.

Diğer komutlara geçmeden önce Kod penceresindeki komutlar hakkında bazı bilgilere yer vermemiz okuyucular açısından iyi olur kanaatindeyiz. Gerçi bu konu Visual Basic bölümünde daha farklı bir şekilde ele alınacak.
Destek
M.ÖZTÜRK - Y.KARAMAN
Bu siteyi, "Hayatını çocuklarının Ahlâklı ve Dürüst yetişmesi için harcamış olan Cefakar ve Fedakar, Canım ANNEM'e adadım."
Copyright © 1998-2011 M. Temel Korkmaz - Tüm hakları saklıdır.