Anasayfa | Akademik Forum | Sizden Gelenler | Sipariş
Menü Açıklamaları
Sorular - Cevaplar
Makaleler
Makrolar
Yerleşik İşlevler
Animasyonlar
Yumurtalar
Fonksiyonlar
MTK Programlar
ExcelCE
Dosya İndir
Neler Yaptık?
İletişim
MTK Programlar
Hafıza Mafıza Oyunu :)
Yine Excel'de hazırlanmış basit bir oyun. Diğerinden farkı bu defa nesneler UserForm üzerinde. Program sizler tarafından da resim eklenerek geliştirilebilir. Yapmanız gereken kodlara her resim klasörü 1 satır ComboBox1.Additem "Resim_?" satırını eklemek. Tabi soru işareti yerine klasörün numarasını yazacaksınız :)) Hem eğlenmek hem öğrenmek için dosyayı indiriniz.
Puzzle Muzzle Oyunu :)
Basit bir oyun nasıl hazırlanır öğrenmek istiyorsanız bu dosya size yardımcı olabilir. www.canadagooseoutlet.be Kodları ve formülleri açık. Erdinç Karaçam arkadaşıma 2 saate Excel'de nasıl oyun yapılabilir göstermiş olduk böylece. :)) Hem eğlenmek hem öğrenmek için dosyayı indiriniz.
TL biçimini YTL'ye çevirin (13.Ocak 2005te güncellendi.)
Bir önceki dosyamızın geliştirilmiş ve yeni düzenlemeler yapılmış son halidir. Klasör içerisinde DLL ve XLA dosyaları bulunmaktadır. Dosyaları kullanabilmek için gerekli açıklamaları mutlaka okuyunuz. F7 tuşuna basmadan önce mutlaka dosyanızın yedeğini alınız. Eğer dosyanın işinizi gördüğü kanaati uyanırsa kullanınız. Programın hazırlayıcızı olarak doğabilecek hatalardan dolayı sorumluluk kabul etmiyorum. O neenle tekrar uyarıyorum, herhangi bir ihtimale karşı mutlaka yedeğinizi alınız. DOSYAYI INDİRMEK İÇİN ÜSTTE BULUNAN LİNKE TIKLAYINIZ.
Animasyon Çalışması
Çalışma Sayfasında ve UserFormda hazırlanan aynı içerikli ve kodlu animasyonların görüntüsü arasındaki farklılıklar.
Çek-Kasa-Ofis Yönetimi v2.0 Beta
Adından da anlaşıldığı gibi, Çeklerinizi kaydedebileceğiniz, bu çeklerin ödeme tarihine kaç gün kaldığını, belirlediğiniz enflasyon oranına göre, çekinizin bugünkü değerinin kaç lira olduğunu ve daha bir çok özelliğini bulabilirsiniz. Ayrıca, Gelişmiş Tevdi Formu, Tahsilat ve Tediye Makbuzu, Kasa Girdisi ve Kasa Çıktıları, Demirbaş Takibi, Gelişmiş Evrak Kayıt Formu, Müşteri Bilgileri Formu, Borçlar ve Alacakların Takibi, Randevu Düzenleme Formlarını bulacaksınız. Geliştirilmekte olan programın ileriki sürümlerini bekleyin. Bu program makro kullanımından ziyade Excel çalışma sayfası kullanımı için hazırlanmıştır.

VBA Şifresi: ofis
Sayfa Şifreleri: ""  (Klavyede ESC tuşunun altındaki ve 1'in solundaki tuşa iki kere tıklamak yeterli.)
Personel Kayıt ve İnceleme v1.0 Beta
Sizlerin denemesi için basit bir program hazırladım. Bu programla hem Excel Çalışma sayfasına kayıt yapabiliyorsunuz, hem de Access'e. Programın ileri sürümlerinde diğer veritabanlarına da nasıl kayıt yapılabileceğini göreceksiniz. Yine ileri sürümlerde, Kayıt Bulma, Silme, Değiştirme, Sorgulama yani veritabanından rapor alma özelliklerini ekleyeceğiz.. Şimdilik sadece Excel'e ve Access'e yapılan kaydını görün. Ve Excel'de nasıl tasarımlar yapılabileceğini görün. Ses kartınız ve Hoparlörünüz varsa programı kullanmanın daha eğlenceli olduğunu göreceksiniz.
Bul - Sil - Değiştir
Bazı ziyaretçilerimizin isteği üzerine hazırlanmış bir dosyadır. Bu dosyanın hazırlanmasının amacı, Form üzerinden basit bir veri tabanını nasıl yönetirizdir. Kodlarına bakarak neler yapılabildiğini anlayabilirsiniz. Aklınıza gelen değişik fikirleri bu dosya üzerine deneyebilirsiniz.
Tahsilat Makbuzu
İstek üzerine Çek-Kasa-Ofis Yönetimi programındaki Tahsilat ve Tediye makbuzunu ayrı bir modül olarak hazırladım. Formu kullanma ve değiştirmek çok basit. Herhangi bir şifre bulunmamaktadır. Sayfa Koruma şifresi için Tamam düğmesine basmanız yeterli. 10 adet ödemenin Ortalama Vadesini ve bu vadeye göre toplan tutarın vade miktarına göre son durumu. Her bir ödemenin tek tek vadeye göre hesabı.
Aritmatik
İlköğretim çağında olan çocukların 4 temel işlemi pratikleştirmeleri için hazırlamış olduğumuz bu programda kendinizi de test edebilirsiniz. Ben de olduğu gibi, üniversite döneminde sürekli hesap makinesi kullanmaktan 2 ile 2 çarparken bile zorluk çektiğiniz kanaatindeyim. İsterseniz kendinizi deneyin. Bakalım kaç işlemi doğru yaparken kaç tanesini yanlış yapıyorsunuz. Toplamada mı yoksa çarpmada mı daha iyisiniz?
İndis Yap - Üs Yap
Periyodik Tablo ve Kimyasal Formüllerle ilgili Excel programını hazırlarken çok ihtiyaç duyduğum bu programı da ayrı bir modül olarak hazırladım.
Cari Hesap
Müşterilerinize cari kart açmak ve cari hesaplarını tutmak istiyorsanız, bu işlemlere uygun kullanışlı bir program. Ama asıl amacımız sadece kodları incelemeniz için hazırlanan bir dosya örneği olmasıdır.

Not: Programı çalıştırdığınızda Excel menü çubuğunda Yardım Menüsünün sağ tarafında Cari Hesap Menüsü bulacaksınız. İşlemleri bu menüden yapabilirsiniz.
Sözlük - Türkçe-İngilizce / İngilizce-Türkçe
Türkçe-İngilizce / İngilizce-Türkçe olarak yaklaşık 16.000 kelime içeren sözlük programı. XLA dosyası olarak hazırlanan sözlüğü direk olarak kendi oluşturduğu menüden bir Excel eklentisi olarak çalıştırabilirsiniz. Dilerseniz xls dosyası olarak farklı bir dosya olarak açıp  kullanabilirsiniz.
Destek
M.ÖZTÜRK - Y.KARAMAN
Bu siteyi, "Hayatını çocuklarının Ahlâklı ve Dürüst yetişmesi için harcamış olan Cefakar ve Fedakar, Canım ANNEM'e adadım."
Copyright © 1998-2011 M. Temel Korkmaz - Tüm hakları saklıdır.