Anasayfa | Akademik Forum | Sizden Gelenler | Sipariş
Menü Açıklamaları
Sorular - Cevaplar
Makaleler
Makrolar
Yerleşik İşlevler
Animasyonlar
Yumurtalar
Fonksiyonlar
MTK Programlar
ExcelCE
Dosya İndir
Neler Yaptık?
İletişim
Menü Açıklamaları - Dosya Menüsü
Yazdırma Alanı Komutu- M. Temel Korkmaz - 22.07.2004
Yazıcınızdan, girmiş olduğunuz tüm verileri değil de sadece bir bölümünü yazdırmak istiyorsanız bu komut birebir size faydalı olacaktır. Yazdır komutunu seçtiğinizde size bir çok seçenek sunar fakat bu seçeneklerin hiç biri bir sayfadaki verilerin bir kısmını seçip yazdırma imkanı sağlamaz.

1. Bir kısmını yazdırmak istediğiniz verilerin bulunduğu Excel Çalışma Sayfası'nı açın.

2. Yazdırmak istediğiniz veri alanını fare ile seçin

3. Dosya menüsünden Yazdırma Alanı'nı, oradan da Yazdırma Alanını Belirle komutunu tıklayın.Sayfanızda 2 adet dikey ve 2 adet yatay kesikli çizgilerin oluştuğunu göreceksiniz. Bu dört adet çizginin kesiştiği yerde oluşan dikdörtgenin sizin belirlediğiniz alan olduğuna dikkat edin. Daha Belirgin olması açısından kılavuz çizgileri kaldırarak alanı görebilirsiniz.4. Artık Yazdır komutunu tıklayabilirsiniz. Böylece yazıcıdan sadece belirlediğiniz alanın yazdırıldığını göreceksiniz.


5. yazdırma alanının kaldırılması için Dosya menüsünden Yazdırma Alanı'nı ve buradan da Yazdırma Alanını Temizle komutunu tıklamanız yeterli olacaktır. Böylece kesikli çizgilerin kalktığına şahit olacaksınız.
Destek
M.ÖZTÜRK - Y.KARAMAN
Bu siteyi, "Hayatını çocuklarının Ahlâklı ve Dürüst yetişmesi için harcamış olan Cefakar ve Fedakar, Canım ANNEM'e adadım."
Copyright © 1998-2011 M. Temel Korkmaz - Tüm hakları saklıdır.