Anasayfa | Akademik Forum | Sizden Gelenler | Sipariş
Menü Açıklamaları
Sorular - Cevaplar
Makaleler
Makrolar
Yerleşik İşlevler
Animasyonlar
Yumurtalar
Fonksiyonlar
MTK Programlar
ExcelCE
Dosya İndir
Neler Yaptık?
İletişim
Menü Açıklamaları - Dosya Menüsü
Çalışma Alanını Kaydet Komutu - M. Temel Korkmaz - 22.07.2004
Excel programı içerisinde bulunurken açılmış olan bir kaç çalışma kitabını, bu kitapların yerini, boyutlarını ve ekran üzerindeki konumlarını Çalışma Alanı olarak kaydeder. Hangi konumda kayıt yapmışsanız, dosyayı tekrar açtığınızda bu konum ve görüntüyle karşılaşacaksınız.

1. Ekrana 3 adet Çalışma kitabı açın.

2. Pencere menüsünden Yerleştir komutunu tıklayın.
 


3. Pencereleri Yerleştir penceresinden Döşe (diğerleri de olabilir) seçeneğini onaylayın.4. Dosya menüsünden Çalışma Alanını Kaydet komutuna tıklayın. Ekrana Çalışma Alanını Kaydet Penceresi gelecektir.

Bu pencerede bulunan Dosya Adı kutusu ve Kayıt Türü kutusuna dikkat edin. Dosya adı kutusunda değiştirebileceğiniz otomatik kayıtlı bir ad bulunmaktadır. Siz bunu değiştirerek kendi istediğiniz bir adı verebilirsiniz.

Kayıt Türü kutusunda ise "Microsoft Excel Çalışma Kitabı" yerine "Çalışma Alanı" yazılı olduğunu görüyorsunuz. bu şu manaya geliyor. Siz bu konumu kayıt ederseniz, farklı bir kayıt türü olarak kaydedilecektir. Bunu aynı dosya adını açma kutusunda aradığınızda farklı bir simge olarak bulacaksınız.

5. Kaydet düğmesine tıklayın. Excel programını tamamen kapatın ve tekrar açın.

6. Aç iletişim penceresinde (eğer adı daha önce değiştirmediyseniz) özgeçmiş dosyasının farklı bir simge ve uzantı ile sizi karşıladığına dikkat ediniz.7. özgeçmiş.XLW dosyasını seçin ve Aç düğmesine tıklayın.

8. Dosya açıldığında nasıl kayıt yaptıysanız aynı görüntü ile karşılaşacaksınız.
Destek
M.ÖZTÜRK - Y.KARAMAN
Bu siteyi, "Hayatını çocuklarının Ahlâklı ve Dürüst yetişmesi için harcamış olan Cefakar ve Fedakar, Canım ANNEM'e adadım."
Copyright © 1998-2011 M. Temel Korkmaz - Tüm hakları saklıdır.