Anasayfa | Akademik Forum | Sizden Gelenler | Sipariş
Menü Açıklamaları
Sorular - Cevaplar
Makaleler
Makrolar
Yerleşik İşlevler
Animasyonlar
Yumurtalar
Fonksiyonlar
MTK Programlar
ExcelCE
Dosya İndir
Neler Yaptık?
İletişim
ExcelCE
101 Soru ve Cevap: 6 - Cemil Gökmen - 11.10.2004

Excel'de hazırladığım grafikte sıfır değeri alan verilerin grafikte yer almasını istemiyorum.

Şekilde görüldüğü gibi, sıfır veya boş değere sahip veriler grafikte yer almaktadır. Özellikle çizgi grafikte bu durum hatalı görünüm ortaya çıkarmaktadır. Bunu önlemek için şekilde verisiz olan ikinci satırı gizleyebilirsiniz fakat daha güzeli verileri süzme (filtre uygulama) yöntemidir.

Grafik verilerini de içeren alan içindeyken;

1. Veri/Süz/Otomatik Süz (Veri/Filtre Uygula/Otomatik Filtre Uygula -Office 2003-) komutunu tıklayın. Listenin başlıkları açılır listeye dönüşecektir.

2. Verinin bulunduğu açılır listeyi açın ve Boş Olmayanlar seçeneğini tıklayın.Verisi olmayan satırlar gizlenecek ve grafiğinizden de bu verileri içeren seriler kaybolacaktır.SIFIR DEĞERİ İÇEREN VERİLERDE

Aynı işlemi sıfır değeri olan tablolarda uygulamak için, şu yolu izleyin.

1. Veri/Süz/Otomatik Süz (Veri/Filtre Uygula/Otomatik Filtre Uygula) komutunu tıklayın. Listenin başlıkları açılır listeye dönüşecektir.

2. Verinin bulunduğu açılır listeyi açın ve Özel seçeneğini tıklayın.3. Açılan penceredeki BAŞVURU kutusundan büyüktür'ü seçin ve yandaki kutuya sıfır değerini yazın. Tamam düğmesini tıklayın.

Sıfır değeri içeren seriler dışındaki tüm değerler grafikte görünecektir.

Destek
M.ÖZTÜRK - Y.KARAMAN
Bu siteyi, "Hayatını çocuklarının Ahlâklı ve Dürüst yetişmesi için harcamış olan Cefakar ve Fedakar, Canım ANNEM'e adadım."
Copyright © 1998-2011 M. Temel Korkmaz - Tüm hakları saklıdır.