Anasayfa | Akademik Forum | Sizden Gelenler | Sipariş
Menü Açıklamaları
Sorular - Cevaplar
Makaleler
Makrolar
Yerleşik İşlevler
Animasyonlar
Yumurtalar
Fonksiyonlar
MTK Programlar
ExcelCE
Dosya İndir
Neler Yaptık?
İletişim
ExcelCE
101 Soru ve Cevap: 5 - Cemil Gökmen - 06.10.2004

Enter tuşuna basınca bir alttaki hücre etkinleşiyor. Yani Hücre belirteci bir aşağı hareket ediyor. Halbuki ben verilerimi girdikten sonra bir sağa kaymasını istiyorum.


Excel'de hücreye veri girişinden sonra Enter tuşuna basıldığında varsayılan olarak bir alttaki hücre etkinleşir. Bu gibi durumlarda sağ yön tuşunun kullanılması gerekir. Fakat verilerin sağa doğru girilmesi gereken durumlarda ve klavyedeki sayı tuşlarının yoğun olarak kullanıldığı durumlarda sayı tuşlarının yanında bulunan Enter tuşunun kullanılması alışkanlık olmuştur. Böyle olduğunda en son veri girilen hücrenin yanındaki hücreyi seçmek için iki kere (bir sağ ve bir yukarı oka basmak) yön tuşlarına basmak gerekecektir.

Enter tuşuna basıldıktan sonra hücre seçiminin yandakinin olması için aşağıdakileri uygulayın:

1. Araçlar/Seçenekler, Düzen kartını açın.

2. Seçimi Enter tuşundan sonra taşı seçeneğinin işaretli olmasına dikkat edin.3. Yön açılır kutusunu açın ve listeden Sağ'ı seçin. Tamam düğmesini tıklayın.Artık verinizi girdikten sonra Enter tuşuna bastığınızda, hücre seçimi sağa doğru olacaktır.

Destek
M.ÖZTÜRK - Y.KARAMAN
Bu siteyi, "Hayatını çocuklarının Ahlâklı ve Dürüst yetişmesi için harcamış olan Cefakar ve Fedakar, Canım ANNEM'e adadım."
Copyright © 1998-2011 M. Temel Korkmaz - Tüm hakları saklıdır.