Anasayfa | Akademik Forum | Sizden Gelenler | Sipariş
Menü Açıklamaları
Sorular - Cevaplar
Makaleler
Makrolar
Yerleşik İşlevler
Animasyonlar
Yumurtalar
Fonksiyonlar
MTK Programlar
ExcelCE
Dosya İndir
Neler Yaptık?
İletişim
ExcelCE
101 Soru ve Cevap: 3 - Cemil Gökmen - 28.04.2004

Çalışma Sayfası altında bulunan sayfa isimlerinin görünmemesi için ne yapmalıyım?
Yaptığımız çalışmaların bazı sayfalarında tuttuğumuz verileri diğer sayfalarda kullanmak isteriz. Her ne kadar bu tür verileri tuttuğumuz sayfaların genel kabul edilmiş bir adı yoksa da bu sayfalarda, diğer sayfalardaki hesaplamalarda kullanacağımız parametreleri yazabiliriz. Örneğin; Maaş hesaplamada kullanılan bir takım parametreler 6 ayda bir veya yılda bir değişmektedir. Bu nedenle bu sayfalar üzerinde çok uzun zaman işlem yapmayız. Eğer bu programı başkası kullanacaksa, o kullanıcını zaten bu parametreleri bilmesine gerek yok. Çünkü siz bu parametreleri ilgili sayfada bulunan hücrelere yerleştirir, diğer sayfalarda buradaki parametrelere başvuran  formüller oluşturursunuz. Öyleyse kullanıcının bu sayfa veya sayfalara girmesine gerek olmadığı gibi, bu sayfalara yanlışlıkla bilgi girmesini de önlemek isteyebilirsiniz.Her ne kadar siz bir önlem alsanız da, mutlaka bu sayfalara girmek isteyen ne yapıp edip girebilecektir. Yani % 100 koruma mümkün değilse de, belki % 10'luk bir koruma bile telafisi imkansız hataların önüne geçebilecektir.

Şimdi bir önlem olarak, çalışma sayfasındaki sayfa adlarını görünmez yapalım.

1. Araçlar/Seçenekler komutu ile Seçenekler penceresini ekrana getirin.Not: Seçenekler Penceresi görünümü sizde daha farklı olacaktır.

2.
Pencere seçenekleri bölümündeki Sayfa sekmeleri onay kutusunu temizleyin.

3.
Tamam düğmesini tıklayın.

Destek
M.ÖZTÜRK - Y.KARAMAN
Bu siteyi, "Hayatını çocuklarının Ahlâklı ve Dürüst yetişmesi için harcamış olan Cefakar ve Fedakar, Canım ANNEM'e adadım."
Copyright © 1998-2011 M. Temel Korkmaz - Tüm hakları saklıdır.